Calacatta Mermer m2 Fiyatı Çeşitleri | Plaka Görselleri

Calacatta Borghini MERMER


Calacatta mermeri genellikle çok daha beyaz dokulara sahip; birçok ev sahibi ve hizmet uzmanının lüksle ilişkilendirdiği calacatta mermer karakteristik bir italyan mermeridir. Calacatta mermer modelleri, çeşitleri, m2 fiyatları genellikle bejden altına kadar çeşitli renklerde olabilen kalın, zarif damarlara sahip parlak beyaz bir beyaz mermer çeşitidir.

- Dokunun benzersiz hareketliliği her plakasında nadide bir ürün elde etmenizi sağlar.

- Eşsiz harika damarları taşın bütününde yüksek kalitesi ile arzu edilen doğal mermerdir

Calacatta Mermer Modelleri

Yüzyıllardır zarafetin zirvesi olan Calacatta Mermer, dokunduğu her mekana lüksü yansıtan, köklü bir tasarımı her zaman sunmuştur. Herhangi bir tasarıma ışık ve canlılık getiren parlak beyaz bir arka plan üzerinde kontrast oluşturan gri damarlarla karakterize olan calacatta mermeri en lux projelerin içerisinde yer almıştır. Ömür boyu güncel kalan Calacatta Mermeri, en seçkin mekanlarda cömert bir atmosfer oluşturmak için idealdir. Calacatta Mermeri, sofistike mutfaklar, banyolar ve özellikli duvarlar oluşturmak için mükemmel bir seçimdir.

Calacatta Mermer m2 Fiyatı

Calacatta Mermer, kalın, cesur damarlarıyla ayırt edilen bir beyaz mermer çeşitidir. Carrara gibi bir mermerin bol yumuşak damarlarından ziyade, Calacatta Mermerin ayırt edici özelliği daha az ama daha dramatik ve yapılandırılmamış damarlardır. Genel olarak renk, yatıştırıcı beyaz arka planı, damarlanması ve renk tonu nedeniyle tasarımcılar ve mimarlar arasında küresel bir çekiciliğe sahiptir. 

Calacatta Mermer Fiyatları ve Uygulaması

Calacatta Gold mermeri, gri ve altın damarlı, kendine özgü beyaz bir İtalyan mermeridir. Hem honlanmış hem de cilalı yüzeylerde mermer plakalar ve mermer karolar olarak mevcut olan bu zarif doğal taş, çarpıcı mermer tezgahlar, mermer mutfak adaları, mermer zeminler ve backsplash'ler oluşturmak için mükemmel bir seçimdir. Tasarım ve kurulumda esneklik için çok çeşitli uyumlu duvar karoları, yer karoları ve mozaik karolar mevcuttur.

 

Calacatta Mermer Kullanımında Tercih Edilen Mekanlar

 

Çünkü onun içinde nadir (ve buna göre daha pahalı fiyat etiketi), Calacatta mermer ağırlıklı kullanılan iç uygulamalar çok görünür. Giriş veya fuaye döşemesi, duvar kaplaması ve mutfak tezgahı gibi projeler en yaygın olanıdır. Calacatta mermeri ayrıca ticari uygulamalarda, yönetici toplantı odalarını ve otel ortak alanlarını süsleyen sıklıkla kullanılmaktadır. Aynı zamanda, daha tek tip mermerlerin pek uygun olmadığı kitap uyumlu uygulamalar için de sıklıkla kullanılır. Calacatta mermerinin daha seyrek ve belirgin damarlanma deseni, kitap uyumlu uygulamalara çok uygundur.

 

BİRİM HACİM AĞIRLIK : 2,68 gr/cm3
YOĞUNLUK : 2,74 gr/cm3
SU EMİŞİ : % 0,18 GÖZENEKSEL :
% 0,49
SERTLİK : 4-3
BASINÇ MUKAVEMET (kgf/cm2) : 1238

 

Calacatta Donato Mermer

Bianco Donato Mermer

Türk Calacatta Mermer

Calacata Mermer

 

Türkiye Calacatta Mermeri Cilalı, Kesilmiş Kesim, Zımparalanmış, Taş Yüzlü, Kumlanmış, Eskitme ve benzeri şekillerde işlenebilir.

Bianco Carrara Mermer